سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 64592
 بازدید امروز : 25
 کل بازدید : 243313
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
 زمان بازدید : 0.2032
اوقات شرعی
ساعت
اخبار > مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: امروز اقدام به‏هنگام برای بهینه‏سازی مصرف برق در صنایع گچ این استان یک ضرورت است


نسخه چاپي   ارسال به دوست 

  مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان گفت: امروز اقدام به‏هنگام برای بهینه‏سازی مصرف برق در صنایع گچ این استان یک ضرورت است 


سیدمحمد موسوی‏زاده در دومین همایش ملی گچ، اظهار داشت: با توجه به مطالعات انجام شده بر روی کارخانجات گچ استان سمنان، ضریب بار 25 درصد، سهم 23/10 کیلووات ساعت انرژی الکتریکی بر تُن و هدررفت انرژی الکتریکی 46 درصد در این کارخانجات ثبت شده است.

وی افزود: برای بقای این صنعت و پیدا کردن جایگاه واقعی و مورد انتظار در بازارهای جهانی، مدیریت مصرف بهینه به عنوان یک الزام در صنایع مرتبط با تولید گچ در استان سمنان محسوب می‏شود.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان ایجاد و استقرار واحد مدیریت انرژی در صنایع گچ را مورد تأکید قرار داد و بیان داشت: ممیزی انرژی، کنترل مصرف حامل‏های انرژی و وجود برنامه منظم سرویس و نگه‌داری تأسیسات برقی نقش تعیین کننده‏ای در کاهش هزینه‏ها دارد.

موسوی‏زاده با بیان اینکه فرصت‏های صرفه‏جویی برای کاهش قیمت تمام شده هزینه حامل‏های انرژی وجود دارد، اظهار داشت: تعدیل مقدار دیماند مصرفی، انتخاب گزینه مناسب تعرفه‏ای و مشارکت در طرح تعطیلات و تعمیرات تابستانی از جمله ظرفیت‏های صرفه‏جویی در مصرف انرژی الکتریکی در صنعت گچ استان سمنان است.

وی تصریح کرد: روند سهم مصرف انرژی الکتریکی در صنعت گچ به نسبت کل مشترکان صنعتی استان سمنان در بخش توزیع در چهار سال گذشته بین هشت تا 10 درصد بوده و دو درصد رشد مصرف انرژی داشته است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق استان سمنان هم‌چنین سهم بار الکتریکی صنعت گچ استان سمنان را در ایجاد پیک بار هم‏زمان در شبکه‏های توزیع استان سمنان تشریح کرد.

وی خاطرنشان کرد: حامل‏های انرژی که از سوخت‏های فسیلی تأمین می‏شوند، رابطه مستقیمی با آلاینده‏های زیست محیطی دارند و با توجه به اینکه فضای استان برای مدیریت مصرف انرژی فراهم است، تمام مصرف‏کنندگان باید در امر صرفه‏جویی و استفاده صحیح و منطقی از برق نهایت دقت و تلاش خود را به کار گیرند.

 

اخبار يکشنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩١   

تقویم
پیوندها


 
گالری عکس
 

 
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]