سه شنبه ٠٢ بهمن ١٣٩٧
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید این صفحه : 5202
 بازدید امروز : 42
 کل بازدید : 243330
 بازدیدکنندگان آنلاين : 1
 زمان بازدید : 0.1563
اوقات شرعی
ساعت
معرفي كانون

ضرورت تشكيل كانون گچ و نمك

با توجه به اهميت و كاربردهاي بسيار متنوعي كه براي گچ و نمك وجود دارد, نياز به تحقيقات, مطالعات دقيق و بررسي­هاي كارشناسانه, هم به منظور گسترش مرزهاي دانش و هم براي افزايش پتانسيل به كارگيري محصولات مختلف از ضروريات است.

استان سمنان با دارا بودن حدود 50 واحد توليدي در زمينه توليد انواع محصولات نمك مقام اول كشوري را داشته و بيشترين سرمايه اشتغال­زايي را در اين زمينه به خود اختصاص داده است, با اين حال اغلب واحدها و كارخانه­هاي نمك استان به دليل نداشتن تكنولوژي خالص­سازي از نظر استاندارد و بهداشت, توليدكننده محصولات نامناسب بوده و لزوم بومي­سازي دانش فني و      فناوري­هاي نوين براي توليد انواع نمك­هاي صنعتي, خوراكي و دارويي احساس مي­شود. همچنين با توجه به اينكه كشور ايران يكي از كشورهاي غني از نظر مواد معدني مانند گچ است, به رغم مرغوبيت بالاي گچ مستخرج از معادن, فرآوري و پردازش مناسب براي تهيه محصولات مختلف گچي صورت نمي­گيرد.

اصلاح و ساماندهي مراحل استخراج, خالص­سازي, حذف مواد آلاينده, حمل و نقل, توزيع, تكنولوژي كاربرد و ديگر مسائل مربوط به گچ و نمك با همكاري تمامي صاحبنظران, كارشناسان و مديران فعال از مراكز علمي و تحقيقاتي, اجرايي, صنعتي امري لازم و ضروري است.

 در همين راستا كانون هماهنگي دانش و صنعت گچ و نمك با ايجاد زمينه­هاي همكاري بين مراكز علمي, تحقيقاتي و صنعتي به توسعه, رشد و بالندگي صادرات, واردات, توزيع و كاربرد اين مواد و محصولات آن اهتمام مي­ورزد.
   دانلود : ضرورت تشكيل كانون گچ و نمك           حجم فایل 26 KB
تقویم
پیوندها


 
گالری عکس
 

 
ورود
نام کاربری :   
کلمه عبور :   
 
متن تصویر:
[عضویت]